Üye Girişi


Fırtına Kız - Yedi Kız Kardeş Serisi 2

/ Lucinda Riley
Kitap Adı : Fırtına Kız - Yedi Kız Kardeş Serisi 2  
Çevirmen : Selay Sarı
Orjinal Adı : The Storm Sister (Türkçe)
Yayın Tarihi : Ağustos 2020
ISBN : 9786052999028
Sayfa : 640
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Kendinde en büyük gücü, en kırılgan olduğun anlarda bulacaksın.

Ege Denizi’nin sıcak sularında başlayıp Norveç’in soğuk, kristal berraklığındaki semalarına uzanan Fırtına Kız, Lucinda Riley’nin yıldızlardan esinlenerek kaleme aldığı Yedi Kız Kardeş serisinin bir sonraki kahramanı Ally’nin hikâyesi…

Ally D’Aplièse dünyanın en tehlikeli yat yarışlarından birine hazırlanırken babasının ölüm haberini alır. Henüz ailesinden kimseye bahsetmediği hayatının aşkına veda eder ve paramparça bir halde Cenevre’ye, beş kız kardeşi gibi bebekken evlat edinildikten sonra büyüdüğü Atlantis adındaki muhteşem malikâneye gider.

Ancak acısı hâlâ çok tazeyken yaşanan ikinci bir trajedi Ally’nin açık denizlere küsmesine neden olur ve genç kadın kendi Kuzey Yıldızı’nı takip etmeye karar verir. Babasının ona köklerini bulabilmesi için bıraktığı merak uyandırıcı ipuçları Norveç’i işaret etmektedir. Bu yabancı toprakların nefes kesici güzelliğiyle çevrelenen Ally, ünlü Norveçli besteci Edvard Grieg’le şaşırtıcı bir bağlantısı olan, bir asır önce yaşamış Anna Landvik adındaki genç bir şarkıcının hikâyesini keşfetmeye başlar. Ancak o saf, azimli ve erdemli kız hakkında bir şeyler öğrendikçe, kendisini evlat edinen çok sevdiği babasının kim olduğunu ve yedinci kız kardeşlerini niçin hiç tanımadıklarını da sorgulamaya başlayacaktır.

Farklı yüzyıllarda hayatın zorluklarına direnen iki yetenekli kadının hikâyesinin iç içe geçtiği Fırtına Kız aşka, kadere ve kimlik arayışına dair unutulmaz bir aile destanı.“Fırtına Kız edebî açıdan bir orkestra eserinin nota defteri gibi; hırçın dalgalanmalar, kalp durduran anlar, insanı tetikte tutan kreşendolar.”
The Book Trail

“İhtişamla, romantizmle dolup taşan, sürükleyici, zekice bir roman.”
Daily Mail

“Kitap okuma keyfinin en fırtınalı ve tutkulu hali! Lucinda Riley’nin birinci sınıf hikâyeler kurguladığına şüphe yok. Her hikâyede, kitabı elinizden bırakmanıza engel olan gelişmeler yaşanıyor. Riley, Yedi Kız Kardeş’le gerçekten muazzam bir seriye imza attı!”
Denglers-buchkritik

“Mekânlar o kadar canlı ki kendinizi bir anda oralara gitmiş gibi hissediyorsunuz… Efsanevi bir yolculuk.”
The Book Trail

“Lucinda Riley’nin kaleme aldığı hikâyeler okuyucuya kesinlikle dünyanın en güzel, en iyi, en mutluluk verici okuma deneyimlerini yaşatıyor… Jane Austen okumak kadar keyifli. Okumaya ara vermeden devam etmemize şaşmamalı.”
Literaturmarkt

“Bu hikâye sizi son sayfasına kadar kendine esir edecek.”
Candis

“Lucinda Riley’nin nefes kesici serisinin günümüz Avrupa’sı ile on dokuzuncu yüzyıl Norveç’i arasında mekik dokuduğu ikinci kitabı da okuyucuyu hayal kırıklığına uğratmıyor. Riley günümüzde geçen olaylar ile detaylı arka plan hikâyelerini iç içe geçirme becerisiyle tarihî roman severleri büyüleyecek; Kristin Hannah hayranları ise aidiyet hissine, aşk acısına ve kabullenişe dair bu hikâyenin sürükleyiciliği ve dayandığı gözlem gücüne hayran kalacaklar.”
Booklist

“Lucinda Riley tarihî roman kategorisinin bu türünde en güçlü yazarlardan biri. Günümüzde geçen olaylar ile geçmişi birlikte dokuyarak hikâyeler yaratma becerisi muazzam. Bu romanı mükemmel tarihî detaylar, yürek burkan bir aşk ve merak uyandıran gizem unsuruyla okuyucuların büyük beğenisini kazanacak.”
Historical Novel Society

“Riley müthiş bir yazar; anında hikâyenin içine çekildim ve son sayfayı okuyana dek durmak istemedim… Gerçek bir ziyafetti.”
Katherine Webb, Unutulan Rüyalar Evi ve Büyükannemin Sandığı romanlarının yazarı

“İrlanda doğumlu Lucinda Riley sessizce büyük bir başarı hikâyesine dönüşüyor.”
Red

“Riley olay örgüsünün iplerini ustaca yönetiyor.”
Independent on Sunday

“Muhteşem bir kalemin eseri.”
Choice

“Enfes bir hikâye.”
Daily Mail

“İnanılmaz merak uyandırıcı bir hikâye.”
Sunday Express

“İnsanın içini sızlatan, yumuşacık, bağımlılık yapan bir üslup.”
Dinah Jefferies

“Tam içine dalıp bütün tatil boyunca okumalık kitap.”
LandIdyll

“İnsanı kendine esir alan, dokunaklı bir hikâye!”
FÜR SIE

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler