Üye Girişi


VAHŞİ ORMAN

/ Colin Meloy
Kitap Adı : VAHŞİ ORMAN  
Çevirmen : Dilan Toplu
Orjinal Adı : Wildwood (Türkçe)
Yayın Tarihi : 29 Şubat 2016
ISBN : 978-605-343-757-4
Sayfa : 510
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Sıradan bir gün ve sıradan bir yürüyüş, insanı sıradışı bir dünya ve sıradışı bir maceraya sürükleyebilir.

Prue McKeel sıradan bir hayat sürmektedir. Ta ki kargalar minik kardeşini kimsenin gitmediği, gideninse dönmediği Vahşi Orman’a kaçırana kadar. Bunun üstüne kardeşinin peşine düşen Prue ve sınıf arkadaşı Curtis kendilerini sihirli bir dünyada bulur. Bu dünyada konuşan hayvanlar, özgürlüklerine düşkün haydutlar ve karanlık güçlere sahip zorbalar onları beklemektedir. Kurtarma görevleri ikiliyi çok daha karmaşık durumlara düşürecek ve sihirli bir dünyanın kaderini belirleyecek mücadelelerin kapılarını aralayacaktır.

“Bu kitap, betimlediği vahşi ve tuhaf orman gibi beklenti, tehlike ve dünyanın hiç görmediği korkunçluklarla dolu… Bir kez içeri adım attınız mı, çıkmak istemeyeceksiniz.”
Lemony Snicket

“Karanlık ve değişken yapısıyla bambaşka bir dünyaya olağanüstü bir kapı açıyor. Vahşi Orman çocukluk maceralarını konu alan öykü geleneğinin son vârisi. Beni kolumdan yakalayıp hiç ayrılmak istemediğim bir dünyanın içine sürükledi.”
Michael Chabon
“Vahşi Orman müthiş bir roman. Biraz peri masalı, biraz gençlik romanı… Mükemmel resimleriyle yazın dünyasına tam bir armağan.” Jonathan Safran Foer
“Meloy hakiki bir fantazya dünyası yaratmayı başarıyor ve üslubu hemen tanınıyor… Ellis’in illüstrasyonları da bu özgün dünyayı mükemmel bir şekilde betimleyerek bir klasiğe dönüştürüyor. Vahşi Orman’ın sonraki maceralarını sabırsızlıkla bekleyeceksiniz.” School Library Journal
“Vahşi Orman karşı konulamayacak kadar heyecanlı bir atmosfer yaratan bir macera öyküsü… zengin hayal gücüyle yazılmış ve gerçekten tatmin edici.”
Trenton Lee Stewart, New York Times çoksatanı Gizemli Benedict Derneği’nin yazarı
“Fantazya, macera, doğa ve fabl ile siyasi hicvin her yaştan insanı kendine çeken bir bileşimi…”
Kirkus Reviews

“Meloy’un ilk romanı, klasik Narnia öykülerini akla getiren, o kadar zarif ve incelikli bir kitap ki herkesin gönlüne taht kuracak.” Booklist
“Akılda kalan, müthiş bir macera. Ayrıca yazar ile illüstratörün işbirliği adeta doğaüstü bir mükemmellikle iç içe geçmiş. Gerçekliğe dokunup duran bir büyü, çocukluğun yoğun duyguları, dostluk ve yaban hayatın muhteşemliğine dair harika bir roman.”
Matt Haig, Shadow Forest’ın yazarı
“Bu capcanlı pitoresk fantazya, şık çizimleri, güçlü başlangıcı, merak uyandırıcı sonu ve yemyeşil konusuyla gerçekten alçakgönüllü
bir roman.”
Sunday Times Culture Magazine, Nicolette Jones
“Hem çocukların hem de yetişkinlerin el üstünde tutacağı bir kitap.”
Digital Artist

Okur Yorumları

0 SaadetDK 03 04 2016
Oğlumun hastalığı esnasında kitabı ona okudum ve ikimizde bayıldık. Masal seven büyük küçük tüm çocukların seveceğini düşünüyorum. Devam kitabı var mıdır acaba? Anne 43,5, oğul 10,5 yaşında :)
0 ZeyBur 18 09 2016
Kitap harika çeviri gerçekten güzel keşke serinin diğer kitapları da olsa :)
Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler